Seria X

Wiele osób powtarza, że Internet, a w szczególności media społecznościowe, są przeładowane historiami ciągłych i wielkich sukcesów. Szczególnie, że wiele z nich, jak się później okazuje, to po prostu kolorowy i mocno nadmuchany PR.

Z kolei za zamkniętymi drzwiami, podczas rozmów twarzą w twarz, wielu przedsiębiorców opowiada tak trudne, a czasem nawet traumatyczne historie dotyczące biznesu, że niektóre z nich to gotowy scenariusz na thriller. 

Dlatego też w ramach Przygód Przedsiębiorców zdecydowaliśmy się uruchomić tzw. „Serię X”.

Seria X to anonimowe wywiady z przedsiębiorcami, którzy chcą się podzielić swoją trudną historią, aby inni nie musieli popełniać ich błędów. Pełna anonimowość, to decydujący element, dzięki któremu goście programu otwierają się w pełni, nie obawiając się ostracyzmu czy odwetu ze strony osób, które je skrzywdziły. Tę anonimowość zapewniamy poprzez całkowite zamaskowanie twarzy, jak i sylwetki oraz modulację głosu.

Konstrukcja takiego wywiadu wygląda następująco:

  • na początku gość przedstawia kontekst sytuacji, która go spotkała, oczywiście bez szczegółów,
  • następnie opisuje błędy, które popełnił,
  • na koniec, patrząc z perspektywy dnia dzisiejszego, mówi, co zrobiłby inaczej lub czego nauczyła go tamta sytuacja.

Możesz pomyśleć:

Ok, ale po co to wszystko?

W perspektywie dwóch lat, chcemy aby nasz blog i kanał stał się największym zbiorem trudnych historii biznesowych w Polsce. Nasza motywacja wynika z dość oczywistej przyczyny. Otóż człowiek najlepiej uczy się na błędach i porażkach, a nie na sukcesach. Poza tym, człowiek może się obronić tylko wtedy, kiedy zrozumie mechanizmy stosowane przez oszustów, złodziei, przestępców i agresorów. Im bardziej świadome społeczeństwo, tym bardziej stabilna gospodarka i większy dobrobyt dla wszystkich. Pomóż nam utrudnić działanie tym, którzy żerują na zaufaniu innych!

Dlatego jeśli w swojej karierze biznesowej przeżyłeś coś co było trudne, zostałeś oszukany, straciłeś sporą sumę pieniędzy, ktoś cię okradł czy też próbował ci zaszkodzić, skontaktuj się z nami i zostań gościem naszego programu. Chętnie umożliwimy Ci opisanie Twojej historii w formie tekstowej na naszym blogu lub zrobimy z Tobą wywiad na naszym kanale, dając pełną anonimowość.  Może to być również historia, której po prostu byłeś świadkiem.

Chcielibyśmy podkreślić jeszcze jedną rzecz: nieważna jest skala tego o czym chcesz opowiedzieć.

Dla jednego utrata 10 000 000 zł to drobny problem a dla innego utrata 100 000 zł to prawdziwy dramat. Dla nas najważniejsze jest to, aby historia, którą chcesz opowiedzieć niosła jakąś wiedzę na której mogą skorzystać inni.

W planach naszymi gośćmi będą osoby, które:

  • straciły zarówno 100 000 zł jak i 100 000 000 zł,
  • próbowano im zniszczyć reputację oskarżając o różne rzeczy
  • przeżyli upadłość konsumencką
  • doświadczyli kradzieży własności intelektualnej
  • zostali oszukani przez wspólnika, klienta czy kontrahenta

Jak widzisz różnorodność historii jest spora, a łączy je przede wszystkim to, że dla widzów i słuchaczy płynie z nich pewna nauka.

To tyle w teorii. Najlepiej jakbyś sprawdził, jak taki odcinek wygląda finalnie. Dlatego też zachęcamy Cię do obejrzenia jednego z nich.

Uwolnij swoje porażki. Pozwól innym uczyć się na swoich błędach. Świat Ci podziękuje. Wierzymy, że zobaczymy się w naszym studiu!